optyk

Wady wzroku w dzisiejszych czasach uznawane są za choroby cywilizacyjne. Niestety wraz z wiekiem pod wpływem promieniowania ekranu telewizora czy monitora komputera nasz wzrok się pogarsza. Idziemy gorzej, a oddalone obiekty stają się coraz bardziej rozmyte i nieostre. Wraz z pogłębieniem się wady utrudnia się prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu. Potrzebne nam są więc soczewki czy okulary. Przy ich wyborze oraz wyrobię pomoże nam optyk. Jaki sposób zostać tego typu fachowcem? Jaką ścieżkę edukacyjną podjąć? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-optykiem/

Wykształcenie zawodowe optyka

Istnieje kilka form zdobycia możliwości pracy i jako optyk. Każda z nich wiąże się jednak z odpowiednią edukację. Przygotowanie do pracy możemy rozpocząć już na etapie wyboru szkoły średniej. Odpowiednie technikum da nam niezbędny wykształcenie oraz tytuł zawodowy. Edukacja w takiej szkole trwa 5 lat. Wraz z przedmiotami ogólnokształcącym i takimi jak matematyka, biologia i fizyka, będziemy mieli również szereg przedmiotów typowo zawodowych. Dowiemy się sporo o budowie ludzkiego oka, w funkcjach poszczególnych elementów oraz chorobach narządu wzroku. Do tego, dowiemy się w jaki sposób można leczyć takie choroby i przede wszystkim jak je korygować. Technikum czekają nas przedmioty, w których będziemy uczyć się jak sporządzać i czytać rysunki techniczne. Edukacja w technikum kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Po nich możemy rozpocząć karierę lub kontynuować swoją edukację na uczelni wyższej.

Studia wyższe oraz policealne – zawód optyka

Jeżeli Nasza szkoła średnia nie była trafnym wyborem, to nic straconego. Zawsze możemy skorzystać z policealnego studium, kursów zawodowych czy wybrać się na uczelni wyższą. Tam również zapoznamy się z tajnikami anatomii oraz patologii narządu wzroku. Wyższą półką są studia na uczelni wyższej. Naturalnym wyborem jest kierunek związany ze specjalizacją optyczną. Studia dają nam szerszy zakres wiedzy medycznej oraz fachowej z zakresu optyki. Dzięki nim dowiemy się szczegółowej na temat technologii powstawania szkieł okularowych, opraw, a także elektrotechniki i elektroniki obecnej w zawodzie optyka.

Zobacz też: http://miejscy.pl/optyk-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here