Niektóre polisy ubezpieczeniowe są w swym znaczeniu dość oczywiste. Klient TU może ubezpieczyć się pod kątem zdrowia, życia, utraty pracy, a nawet zniszczenia mienia i wypadku komunikacyjnego. Przyszły ubezpieczony może nawet zabezpieczyć swoją przyszłość w kontekście takich niecodziennych zdarzeń jak wypadek w gospodarstwie rolnym odszkodowanie. Może też – co jest swoistym znakiem czasów – ubezpieczyć się w kontekście pracy zdalnej.
Jak to działa w praktyce?
Świadczenie pracy jako twórca – np. jako freelancer – wiąże się z brakiem posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. To z kolei oznacza, że jeśli dana osoba choruje, to nie może liczyć na świadczenie chorobowe (słynne L4). Istnieje jednak możliwość wykupienia ubezpieczenia na taką okazję. Polisa taka dotyczy sytuacji, w której np. renta po wypadku będzie wypłacana przez kilka najbliższych miesięcy. Dzięki temu osoba, która chwilowo nie może np. realizować treści na strony internetowe, otrzymuje świadczenie będące substytutem jego wynagrodzenia z tytułu prowadzonej działalności.
Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?
W przypadku wystąpienia zdarzeń, które mogą przydarzyć się każdemu np. potrącenie pieszego odszkodowanie będzie miało najczęściej charakter jednorazowy. Jest to zbyt mało, by móc np. zapewnić sobie stały dochód w przypadku złamania ręki. Kilkumiesięczne świadczenie jest w tym przypadku nie tylko rozwiązaniem zapewniającym dochód rodzinie, ale też opcją, dzięki której można pozyskać środki na leczenie. Oczywiście będzie to miało przełożenie na komfort leczenia i życia pacjenta. Warto też zauważyć, że wybór droższego pakietu to wyższe świadczenie. Warto to przemyśleć, jeśli pracuje się zdalnie i zarabia wystarczająco dużo.
Reasumując, dziś można ubezpieczyć wszystko. Jeśli zatem objęty ubezpieczeniem może być np. spalony dom odszkodowanie, to w analogiczny sposób można zabezpieczyć swoje interesy w przypadku wykonywania pracy zdalnej. Bądź co bądź, takich osób jest coraz więcej! I właśnie dla nich powstała taka oferta.