Dieta sirtfood jest jedną z najbardziej najgłośniejszych diet odchudzających, który został popularność za sprawą celebrytów spektakularnie odchudzonych dzięki stosowaniu sirtfood. Wśród takich gwiazd wymienić możemy np. brytyjską piosenkarkę Adele. Dieta sirtfood bazuje głównie na zielonych koktajlach, dostarczających licznych antyoksydantów. Dzięki pobudzeniu aktywności białek, dieta nie wspomaga redukcji masy ciała, ale działa również odmładzająco. Dieta składa się z kilku etapów, wśród których najbardziej restrykcyjny jest etap pierwszy. Na czym dokładnie polega dieta sirtfood? Z czego wynika jej potencjał odchudzania? Jakie wady płyną z diety sirtfood? Przekonajmy się!
Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dieta-sirtfood/
Dieta sirtfood – na czym polega?
Dieta sirtfood polega na odżywianiu, który opiera się na stosowaniu produktów stanowiących bogate źródło polifenoli. Polifenole są to antyoksydanty pobudzające aktywność białek Sir. Dzięki aktywności takich białek możliwe jest między innymi aktywowanie procesów, a także śmierci komórek chorych i uszkodzonych. Prowadzi to do ograniczenia rozwoju wielu schorzeń oraz powoduje spowolnienie procesów starzenia się organizmu.
Jak dieta sirtfood wpływa na odchudzanie?
Cały proces wpływa na pobudzenie oksydacji kwasów tłuszczowych, co aktywuje lipolizę oraz reguluje synteza insuliny przez trzustkę. To pozwala na regulowanie metabolizmu energetycznego organizmu oraz ułatwia redukcję nadmiernych kilogramów.
Dieta sirtfood – jakie produkty wchodzą w jej skład?
Taki rodzaj diety opiera się na 20 produktach, które uznawane są za najskuteczniejsze. Takie produkty to:
- czerwone wino
- kawa
- oliwa tłoczona na zimno
- matcha
- gorzka czekolada
- jarmuż
- truskawki
- pietruszka
- lubczyk
- kurkuma
- soja
- rukola
- cebula
- orzechy włoskie
- daktyle
- kasza gryczana
- chilli
- borówki
- kalarepa
- czerwona cykoria
Takie produkty oraz ściśle określony deficyt kaloryczny przyczyniają się do hamowania procesów zapalnych, lepszej przyswajalności organizmu na stres oraz wydłużenie życia.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju diety?
Taki rodzaj diety może być stosowany u większości osób, jednak w niektórych przypadkach wiąże się z sporym deficytem kalorycznym. Taka dieta nie jest polecana szczególnie kobietom w ciąży oraz karmiących piersią, a także osobom intensywnie uprawiających sport. Co więcej taki rodzaj diety nie jest polecany dla osób, które zmagają się z chorobami nerek lub chorobami przewodu pokarmowego.
Zobacz też: http://www.mobilebeauty.pl/nawodnienie-organizmu-dlaczego-jest-takie-wazne/