Oznaki ciąży

Ciąża pojawia się w życiu kobiety czasem niespodziewanie. Zaskoczenie jest na tyle duże, że niektóre objawy, które ją zwiastują są często pomijane i lekceważone. Czasem są one nawet nieprawidłowo interpretowane, ponieważ, wczesne symptomy mogą być mylone na przykład z zatruciem pokarmowym. Zdarza się, że pierwsze oznaki ciąży są też kojarzone z grypą. Tak jest przede wszystkim pierwszych tygodniach ciąży.
Sama ciąża na początku jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ ciało dopiero przystosowuje się do nowej sytuacji. Już po dziesięciu dniach od momentu zapłodnienia mogą pojawić się pierwsze oznaki, ale z reguły nie nie dają nam się mocno we znaki, dlatego nie spędzają przyszłej mamie snu z powiek. Pierwsze zauważalne objawy pojawiają się z początkiem czwartek tygodnia ciąży. Jakie są najczęściej spotykane objawy? Pojawia się wtedy na przykład krwawienie implantacyjne, które spowodowane są przez proces zagnieżdżenia się zarodka w macicy. O tym, że kobieta znajduje się w ciąży świadczą objawy mającej miejsce od dziewiątego i dwunastego tygodnia.
Pierwszym charakterystycznym objawem są nudności. One niemal zawsze dają się we znaki kobietom ciężarnym w godzinach porannych lub też zdarzają się wieczorem. W skrajnych przypadkach mogą one trwać nawet kilka godzin, co potrafi zdezorganizować cały dzień. Najmocniejsze nudności towarzyszą kobietom, które znajdują się w ciąży po raz pierwszy. Wymioty spowodowane są przez obecność wysokiego stężenia hormonów produkowanych przez trofoblast. O tym, jak intensywne są wymioty świadczy też konstrukcja psychiczna kobiety. Jeżeli żyje ona w permanentnym stresie, wymioty przeważnie są bardziej intensywne.
Innym charakterystycznym objawem jest też na pewno brak miesiączki w oczekiwanym terminie.
Z czasem pojawiają się też zawroty głowy. One z kolei spowodowane są zmianami w układzie krążenia. Zmiany te odpowiedzialne są za rozszerzenie naczyń krwionośnych. Jest to niezbędne do tego, aby krew zaczęła docierać też do dziecka. Zmiany te powodują obniżenie ciśnienia krwi matki. To właśnie powoduje zawroty głowy. Innym powodem ich występowania jest też nieodpowiedni sposób odżywiania się. Ma to miejsce w momencie, gdy kobieta nie spożywa posiłków w regularnych odstępach czasowych. To powoduje zaburzenia poziomu cukru we krwi. One przekładają się na zawroty głowy.
Charakterystyczny jest też ból piersi, które jednocześnie są powiększone w okresie ciąży. To spowodowane jest zmianami hormonalnymi. Może zdarzyć się tak, że na piersiach lepiej zauważalne będą też żyły a sutki staną się ciemniejsze.
Kobieta będą w ciąży potrzebuje więcej snu. Jest ona jednocześnie bardziej zmęczona. Senność jest spowodowana niespodziewanym i intensywnym wzrostem progesteronu produkowanego przez organizm kobiety. Zmęczenie jest też powodowane notorycznymi nudnościami oraz wymiotami. Jeśli kobieta nie ma apetytu w czasie ciąży, automatycznie staje się też osłabiona. Osłabienie psychiczne biorące się z niepewności również wpływa na poziom zmęczenia kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here